Laureaci Wojewódzkiego Konkursu z Informatyki w roku szkolnym 2013/2014

Lp Imię i nazwisko Szkoła
1 Paweł Maciej Sosnowski Gimnazjum nr 2 im. Armii Krajowej w Kwidzynie
2 Maciej Rakowski Publiczne Gimnazjum w Pszczółkach
3 Wojciech Cezary Jankowski Gimnazjum Nr 18 w Gdańsku
4 Marcin Wierzbicki Gimnazjum nr 1 im. ks. Stanisława Ormińskiego w Rumi
5 Paweł Jan Bańczak Gimnazjum nr 1 im. J. H. Dąbrowskiego w Tczewie
6 Piotr Michał Wojtczak Gimnazjum nr 24 w Gdyni
7 Piotr Stanisław Baran Gimnazjum nr 18 w Gdańsku
8 Robert Bronisław Bukowski Publiczne Gimnazjum w Pogódkach
9 Robert Piotr Taube Katolickie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kartuzach
10 Wiktor Czyż Gimnazjum nr 1 im. ks. Stanisława Ormińskiego w Rumi
11 Filip Daniel Rydzyński Gimnazjum Jezuitów im. Św. Stanisława Kostki w Gdyni
12 Jan Stefan Horodecki Gimnazjum Katolickie im. Jana Pawła II w Gdyni
13 Juliusz Kim-Long Pham Gimnazjum nr 24 w Gdyni
14 Krzysztof Marcin Kondratowicz Gimnazjum nr 29 w Gdańsku
15 Maciej Marcin Nadolski Gimnazjum Publiczne im. pisarzy Kaszubsko-Pomorskich w Luzinie
16 Piotr Ireneusz Lewandowski Gimnazjum Nr 3 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Słupsku
17 Wojciech Józef Bączkowski Gimnazjum nr 24 w Gdyni
18 Jerzy Kamiński Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 im. Orła Białego w Słupsku
19 Maciej Stosik Społeczne Gimnazjum STO w Człuchowie
20 Bartosz Krystian Szymański Salezjańskie Gimnazjum im. św. Dominika Savio w Rumi
21 Kamil Musiał Gimnazjum nr 8 w Gdyni
22 Aleksander Tomasz Grzegorzewski Gimnazjum nr 26 im. Jana III Sobieskiego w Gdańsku
23 Grzegorz Boroszko Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Kobylnicy
24 Marek Kochanowski Gimnazjum Nr 18 im. Jana Pawła II w Gdańsku
25 Michał Paweł Gronau Salezjańskie Gimnazjum im. św. Dominika Savio w Rumi
26 Agnieszka Hajdukiewicz Gimnazjum nr 24 w Gdyni
27 Jan Antoni Klinkosz Katolickie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kartuzach
28 Kacper Kluk Gimnazjum nr 24 w Gdyni
29 Sebastian Paweł Wolski Gimnazjum nr 17 w Gdynia
30 Grzegorz Orlicki Gimnazjum nr 2 im. Armii Krajowej w Kwidzynie
31 Mateusz Adam Kozicki Gdańskie Autonomiczne Gimnazjum w Gdańsku
32 Bartłomiej Bollin Gimnazjum nr 2 im. Armii Krajowej w Kwidzynie
33 Kamil Turko Katolickie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kartuzach
34 Maciej Stanuch Zespół Szkół im. Jana Pawła II - Gimnazjum w Łebieniu
35 Michał Matczak Gimnazjum nr 48 im. Lecha Bądkowskiego w Gdańsku
36 Tomasz Podolecki Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła w Leźnie

Proszę sprawdzić poprawność danych: imię/imiona, nazwisko i nazwę szkoły.

Finaliści Wojewódzkiego Konkursu z Informatyki w roku szkolnym 2013/2014

Lp Imię i nazwisko Szkoła
1 Adam Kacper Torończak Gimnazjum nr 15 im. Królowej Jadwigi w Gdyni
2 Dominik Jan Gulgowski Gimnazjum im. Mariusza Zaruskiego w Kolbudach
3 Grzegorz Jacek Kupczyk Gimnazjum nr 4 w Wejherowie
4 Jakub Jan Stępień Gimnazjum Katolickie im. Jana Pawła II w Gdyni
5 Jakub Janik Gimnazjum nr 24 w Gdyni
6 Jakub Marek Lewandowski Publiczne Katolickie Gimnazjum im. św. Kazimierza w Gdańsku
7 Marek Bławat Gimnazjum Publiczne im. Rozalii Narloch w Karsinie
8 Aleksander Jan Wielgórski Gimnazjum nr 48 im. Lecha Bądkowskiego w Gdańsku
9 Kacper Walentynowicz Gimnazjum nr 24 w Gdyni
10 Michał Adam Szopiński Gimnazjum nr 1 im. ks. Stanisława Ormińskiego w Rumi
11 Olaf Jakub Pokrzykowski Gimnazjum nr 26 im. Jana III Sobieskiego w Gdańsku
12 Grzegorz Zieliński Katolickie Gimnazjum im. Romualda Traugutta w Chojnicach
13 Jacek Paweł Szempliński Gimnazjum nr 3 w Gdańsku
14 Klaudia Luiza Jaworska Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Kobylnicy
15 Maria Bronisława Renke Gimnazjum nr 24 w Gdyni
16 Marta Muchewicz Salezjańskie Gimnazjum im. św. Dominika Savio w Rumi
17 Maurycy Jakub Gast Gimnazjum im. św. Jana de La Salle w Gdańsku
18 Maciej Kacper Pióro Publiczne Katolickie Gimnazjum w Tczewie
19 Paweł Stanisław Kreński Gimnazjum nr 3 im. Franciszka Sędzickiego w Kościerzynie
20 Michał Piotr Szostek Gimnazjum nr 24 w Gdyni
21 Sebastian Rafał Rutkowski Gimnazjum nr 8 im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku
22 Grzegorz Meller Gimnazjum im. św. Jana de La Salle w Gdańsku
23 Szymon Jan Arabas Gdańskie Autonomiczne Gimnazjum w Gdańsku
24 Daniel Ekmann Gimnazjum 11 im. Polskich Noblistów w Gdyni
25 Karolina Joanna Buzak Gimnazjum nr 24 w Gdyni
26 Jakub Czarnecki Gimnazjum nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Malborku
27 Marcin Filip Taraszkiewicz Gimnazjum im. Marii Curie-Skłodowskiej w Prabutach
28 Tymoteusz Schodowski Społeczne Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Kwidzynie
29 Krzysztof Piotr Hiliński Społeczne Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Kwidzynie

Proszę sprawdzić poprawność danych: imię/imiona, nazwisko i nazwę szkoły.

Gnuppix

Wszystkim uczestnikom finału Konkursu z Informatyki zaliczyłem pytanie 10 arkusza teoretycznego na 1 punkt. Mimo, że nazwa Gnuppix była zlepkiem słów, całkowitym wymysłem autora pytania, to okazało się, że taka dystrybucja jednak istnieje. Pytanie zostało sprawdzone, tj. dystrybucji Gnuppix nie ma na liście dystrybucji linuksowych (http://distrowatch.com) i w wyszukiwarce internetowej nie pojawiło się na pierwszych pozycjach (sprawdzenie wykonano przed 19.03).

Wyniki finału

Lista uczestników finału - punktacja
Lp Nazwisko i imię Szkoła Punkty
1Sosnowski Paweł MaciejGimnazjum nr 2 im. Armii Krajowej w Kwidzynie57
2Jankowski Wojciech CezaryGimnazjum Nr 18 w Gdańsku56
3Rakowski Maciej Publiczne Gimnazjum w Pszczółkach56
4Wierzbicki MarcinGimnazjum nr 1 im. ks. Stanisława Ormińskiego w Rumi55
5Bukowski Robert BronisławZespół Szkół Publicznych w Pogódkach55
6Taube RobertKatolickie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kartuzach55
7Wojtczak Piotr MichałGimnazjum nr 24 w Gdyni55
8Baran Piotr StanisławGimnazjum Nr 18 w Gdańsku55
9Bańczak Paweł JanGimnazjum Nr 1 w Tczewie55
10Czyż WiktorGimnazjum nr 1 im. ks. Stanisława Ormińskiego55
11Rydzyński Filip DanielGimnazjum Jezuitów im. św. Stanisława Kostki w Gdyni54
12Kondratowicz Krzysztof MarcinGimnazjum Nr 29 w Gdańsku54
13Pham Juliusz Kim-LongGimnazjum nr 24 w Gdyni54
14Nadolski Maciej MarcinGimnazjum Publiczne im. Pisarzy Kaszubsko-Pomorskich w Luzinie54
15Lewandowski Piotr IreneuszGimnazjum nr 3 w Słupsku54
16Bączkowski Wojciech JózefGimnazjum nr 24 w Gdyni54
17Horodecki Jan StefanGimnazjum Katolickie im. Jana Pawła II w Gdyni54
18Stosik Maciej Gimnazjum Społeczne STO w Człuchowie53
19Kamiński Jerzy Gimnazjum nr 4 w Słupsku53
20Musiał Kamil Zespół Szkół nr 7 Gimnazjum nr 8 w Gdyni52
21Szymański Bartosz KrystianGimnazjum Salezjańskie w Rumi52
22Gronau Michał PawełGimnazjum Salezjańskie w Rumi51
23Kochanowski MarekGimnazjum Nr 18 w Gdańsku51
24Grzegorzewski Aleksander TomaszGimnazjum Nr 26 w Gdańsku51
25Boroszko GrzegorzGimnazjum w Kobylnicy51
26Hajdukiewicz AgnieszkaGimnazjum nr 24 w Gdyni50
27Klinkosz Jan AntoniKatolickie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kartuzach50
28Kluk KacperGimnazjum nr 24 w Gdyni50
29Wolski Sebastian PawełGimnazjum nr 17 w Gdyni50
30Orlicki Grzegorz JakubGimnazjum nr 2 im. Armii Krajowej w Kwidzynie49
31Kozicki Mateusz AdamGdańskie Gimnazjum Autonomiczne49
32Turko KamilKatolickie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kartuzach48
33Podolecki TomaszPubliczne Gimnazjum w Leźnie48
34Matczak Michał Gimnazjum Nr 48 w Gdańsku48
35Bollin BartłomiejGimnazjum nr 2 im. Armii Krajowej w Kwidzynie48
36Stanuch MaciejZS Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łebieniu48
37Stępień Jakub JanGimnazjum Katolickie im. Jana Pawła II w Gdyni47
38Torończak Adam KacperGimnazjum nr 15 im. Królowej Jadwigi w Gdyni47
39Janik JakubGimnazjum nr 24 w Gdyni47
40Gulgowski Dominik JanZKPiG w Kolbudach47
41Kupczyk Grzegorz JakubGimnazjum Nr 4 w Wejherowie47
42Lewandowski Jakub MarekGimnazjum św. Kazimierza w Gdańsku47
43Bławat MarekGimnazjum w Karsinie 47
44Wielgórski Aleksander JanGimnazjum Nr 48 w Gdańsku46
45Walentynowicz KacperGimnazjum nr 24 w Gdyni46
46Szopiński Michał AdamGimnazjum nr 1 im. ks. Stanisława Ormińskiego w Rumi46
47Pokrzykowski Olaf JakubGimnazjum Nr 26 w Gdańsku46
48Szempliński Jacek PawełGimnazjum Nr 3 w Gdańsku45
49Gast Maurycy JakubGimnazjum św. Jana de La Salle w Gdańsku45
50Zieliński GrzegorzKatolickie Gimnazjum im. R. Traugutta w Chojnicach45
51Muchewicz MartaGimnazjum Salezjańskie w Rumi45
52Jaworska Klaudia LuizaGimnazjum w Kobylnicy45
53Renke Maria BronisławaGimnazjum nr 24 w Gdyni45
54Pióro Maciej KacperPubliczne Katolickie Gimnazjum w Tczewie44
55Kreński Paweł StanisławGimnazjum nr 3 im. Franciszka Sędzickiego43
56Rutkowski Sebastian RafałGimnazjum Nr 8 w Gdańsku41
57Szostek Michał PiotrGimnazjum nr 24 w Gdyni41
58Meller GrzegorzGimnazjum św. Jana de La Salle w Gdańsku40
59Arabas Szymon JanGdańskie Gimnazjum Autonomiczne w Gdańsku39
60Ekmann DanielGimnazjum 11 im. Polskich Noblistów w Gdyni38
61Buzak Karolina JoannaGimnazjum nr 24 w Gdyni37
62Czarnecki JakubGimnazjum nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Malborku32
63Taraszkiewicz Marcin FilipGimnazjum im. M.Curie-Skłodowskiej w Prabutach31
64Schodowski TymoteuszSpołeczne Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Kwidzynie26
65Hiliński Krzysztof PiotrSpołeczne Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Kwidzynie22

Maksymalna liczba punktów podczas finału to 60 punktów.

Osoby, które chciałyby się zapoznać ze szczegółową punktacją za poszczególne zadanie lub uzyskać komentarz do swojego arkusza konkursowego mogą w tym celu kontaktować się mailowo: konkurs@vlo.gda.pl (do 24.03.2014 r.).

Oficjalne wyniki z podziałem na laureatów i finalistów zostaną zaprezentowane na stronie Konkursu po zatwierdzeniu list przez Kuratora Oświaty.

Klucz odpowiedzi i schemat punktowania - finał

Arkusz konkursowy Klucz odpowiedzi, schemat punktowania, rozwiązanie
TestTeoretyczny2014.pdf OdpowiedziDoTestu2014woj.pdf

TestPraktyczny2014.pdf

Pliki do testu praktycznego:
Zadanie1.zip
Zadanie2.zip 

SchematPunktowania2014woj.pdf

Rozwiązania:
OdpZadanie1.txt
RozZadanie2.zip 

Finał Konkursu Kuratoryjnego z Informatyki

Finał Konkurs Kuratoryjnego z Informatyki dla Gimnazjów odbędzie się 19 marca 2014 r. o godz. 12:00 w V Liceum Ogólnoształcącym w Gdańsku, ul. Polanki 130.

Godziny    
11:00 – 12:00 Rejestracja uczestników Konkursu. Uczniowie
12.00 – 12:15 Powitanie uczestników Konkursu i ich opiekunów. Uczniowie i opiekunowie

12:20 – 13.20

Rozpoczęcie Konkursu.
Grupa I – test teoretyczny (sale 32 i 33).
Grupa II – test praktyczny (sale 30 i 31).
Uczniowie
12:20 – 14.00 Spacer z przewodnikiem po Oliwie.  Opiekunowie
13.30 – 13.45 Zamiana sal.
Grupa I udaje się do sali 34 na poczęstunek.
Grupa II udaje się do sali 32 i 33 na poczęstunek.
Uczniowie
13.45 – 14:45 II część Konkursu.
Grupa I – test praktyczny (sale 30 i 31).
Grupa II – test teoretyczny (sale 32 i 33).
Uczniowie
14.00 – 14.45 Poczęstunek Opiekunowie
14:45 Zakończenie Konkursu. Uczniowie i opiekunowie

Uczniowie-uczestnicy Konkursu proszeni są o przyniesienie aktualnej legitymacji szkolnej.

Wyniki zostaną umieszczone na stronie internetowej http://konkurs.vlo.gda.pl do 20 marca.

Ogłoszenie listy laureatów i finalistów nastąpi niezwłocznie po zatwierdzeniu ich przez Pomorskiego Kuratora Oświaty.

 

Lista osób zakwalifikowanych do III etapu

Lista zakwalifikowanych do III etapu
Osoby, które uzyskały minimum 28 punktów na 40.

Lp Imię i nazwisko Szkoła Miejscowość Punkty
1Marcin WierzbickiGimnazjum nr 1 im. ks. Stanisława OrmińskiegoRumia38
2Wojciech BączkowskiGimnazjum nr 24Gdynia37
3Paweł SosnowskiGimnazjum nr 2 im. Armii Krajowej w KwidzynieKwidzyn37
4Mateusz KozickiGdańskie Gimnazjum AutonomiczneGdańsk36
5Grzegorz Zieliński Katolickie Gimnazjum im. R. TrauguttaChojnice35
6Jan Stefan HorodeckiGimnazjum Katolickie im. Jana Pawła II w GdyniGdynia35
7Marcin TaraszkiewiczGimnazjum im. M.Curie-Skłodowskiej w PrabutachKwidzyn35
8Michał SzostekGimnazjum nr 24Gdynia35
9Krzysztof KondratowiczGimnazjum Nr 29 w GdańskuGdańsk35
10Jakub Marek LewandowskiGimnazjum św. Kazimierza w GdańskuGdańsk35
11Michał GronauGimnazjum SalezjańskieRumia34
12Dominik GulgowskiZKPiG w KolbudachKolbudy34
13Grzegorz OrlickiGimnazjum nr 2 im. Armii Krajowej w KwidzynieKwidzyn33
14Maria RenkeGimnazjum nr 24Gdynia33
15Marek BławatGimnazjum w Karsinie Karsin33
16Wiktor CzyżGimnazjum nr 1 im. ks. Stanisława OrmińskiegoRumia33
17Jan Klinkosz Katolickie Gimnazjum im. Jana Pawła II w KartuzachKartuzy32
18Boroszko GrzegorzGimnazjum w KobylnicyKobylnica32
19Juliusz PhamGimnazjum nr 24Gdynia32
20Jakub JanikGimnazjum nr 24Gdynia32
21Maciej Pióro Publiczne Katolickie Gimnazjum w TczewieTczew32
22Bukowski RobertZespół Szkół Publicznych w PogódkachPogódki32
23Lewandowski PiotrGimnazjum nr 3Słupsk31
24Nadolski MaciejGimnazjum Publiczne im. Pisarzy Kaszubsko ? Pomorskich w LuzinieLuzino31
25Daniel EkmannGimnazjum 11 im. Polskich Noblistów w GdyniGdynia31
26Maciej Stosik Gimnazjum Społeczne STOCzłuchów31
27Paweł KreńskiGimnazjum nr 3 im. Franciszka SędzickiegoKościerzyna31
28Filip RydzyńskiGimnazjum Jezuitów im. św. Stanisława KostkiGdynia31
29Paweł BańczakGimnazjum Nr 1 w TczewieTczew31
30Aleksander Tomasz GrzegorzewskiGimnazjum Nr 26 w GdańskuGdańsk31
31Maciej RakowskiPubliczne Gimnazjum w PszczółkachPszczółki31
32Baran PiotrGimnazjum Nr 18Gdańsk31
33Kamil Turko Katolickie Gimnazjum im. Jana Pawła II w KartuzachKartuzy30
34Piotr WojtczakGimnazjum nr 24Gdynia30
35Bartłomiej BollinGimnazjum nr 2 im. Armii Krajowej w KwidzynieKwidzyn30
36Kacper KLUKGimnazjum nr 24Gdynia30
37Maurycy GastGimnazjum św. Jana de La Salle w GdańskuGdańsk30
38Krzysztof HilińskiSpołeczne Gimnazjum im. Polskich Noblistów w KwidzynieKwidzyn29
39Sebastian WolskiGimnazjum nr 17 w GdyniGdynia29
40Tymoteusz SchodowskiSpołeczne Gimnazjum im. Polskich Noblistów w KwidzynieKwidzyn29
41Kamiński JerzyGimnazjum nr 4Słupsk29
42Grzegorz KupczykGimnazjum Nr 4 w WejherowieWejherowo29
43Agnieszka HajdukiewiczGimnazjum nr 24Gdynia29
44Karolina BuzakGimnazjum nr 24Gdynia29
45Kamil MusiałZespół Szkół nr 7 Gimnazjum nr 8 Gdynia29
46Jacek SzemplińskiGimnazjum Nr 3 w GdańskuGdańsk29
47Jakub CzarneckiGimnazjum nr 1 im. Jana III Sobieskiego w MalborkuMalbork28
48Bartosz SzymańskiGimnazjum SalezjańskieRumia28
49Michał SzopińskiGimnazjum nr 1 im. ks. Stanisława OrmińskiegoRumia28
50Marta MuchowiczGimnazjum SalezjańskieRumia28
51Tomasz Podolecki Publiczne Gimnazjum w LeźnieŻukowo28
52Kacper WalentynowiczGimnazjum nr 24Gdynia28
53Robert Taube Katolickie Gimnazjum im. Jana Pawła II w KartuzachKartuzy28
54Jakub StępieńGimnazjum Katolickie im. Jana Pawła II w GdyniGdynia28
55Szymon ArabasGdańskie Gimnazjum AutonomiczneGdańsk28
56Olaf Jakub PokrzykowskiGimnazjum Nr 26 w GdańskuGdańsk28
57Michał MatczakGimnazjum Nr 48 w GdańskuGdańsk28
58Aleksander WielgórskiGimnazjum Nr 48 w GdańskuGdańsk28
59Sebastian RutkowskiGimnazjum Nr 8 w GdańskuGdańsk28
60Grzegorz MellerGimnazjum św. Jana de La Salle w GdańskuGdańsk28
61Jankowski WojciechGimnazjum Nr 18Gdańsk28
62Adam TorończakGimnazjum nr 15 im. Królowej Jadwigi w GdyniGdynia28
63Klaudia JaworskaGimnazjum w KobylnicyKobylnica28
64Marek KochanowskiGimnazjum Nr 18 w GdańskuGdańsk28
65Maciej StanuchZS Gimnazjum im. Jana Pawła II w ŁebieniuŁebień28
Informacja o punktach osób, które nie znajdują się na powyższej liście
Osoby, które się nie zakwalifikowały, a chciałyby poznać liczbę punktów, które uzyskały proszone są o kontakt mailowy: konkurs@vlo.gda.pl, w temacie maila proszę wpisać "Prośba po podanie punktów". W treści maila proszę o podanie danych, które umożliwią szybkie znalezienie danej osoby:
- imię nazwisko ucznia,
- szkoła (nazwa szkoły, miejscowość),
- rejon.

Informację o punktacji wysyłamy do 04 marca 2014 r.

Odwołania
Osoby, które mają zastrzeżenia co do liczby swoich punktów, które uzyskali z arkusza konkursowego w etapie II i tym samym nie uzyskali kwalifikacji do III etapu proszone są o kontakt mailowy: konkurs@vlo.gda.pl, w temacie maila proszę wpisać "Odwołanie". W treści maila proszę o podanie danych, które umożliwią szybkie znalezienie danej osoby:
- imię nazwisko ucznia,
- szkoła (nazwa szkoły, miejscowość),
- rejon.

Odwołania rozpatrujemy do 04 marca 2014 r.

Klucz odpowiedzi i schemat punktowania - II etap

Arkusz konkursowy z etapu II (etap rejonowy)

Arkusz konkursowy Klucz odpowiedzi i schemat punktowania
 Test rejonowy.pdf  Odpowiedzi - etap rejonowy.pdf

Etap rejonowy

Etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego dla gimnazjum
13 lutego 2014 o godz. 14:00.

Każdy uczestnik eliminacji II stopnia Konkursu powinien posiadać przy sobie aktualną legitymację szkolną.

Harmonogram prac II etapu Konkursu

 Harmonogram prac II etapu Konkursu. 

Proszę zapoznać się z harmonogramem prac, przede wszystkim Przewodniczącego i członków RKK oraz uczestników II etapu Konkursu oraz ich opiekunów i rodziców.

Subskrybuje zawartość